29 Kasım 2010 Pazartesi

GÜVEN


Sevgi arıyorum diyorlar ya
Benim istediğim sadece güven
Herkes herkesi seviyor zaten!

Gerek yok aslında
Herkes  herkesi sevmesin
Ben yeterince seviyorum zaten!

Güven güven diyorum ya
Neden diye soruyorlar bana
Sevgilere güvenilmiyor bazen!

SEZEN

2 yorum:

Profösör dedi ki...

Bu şiire acaba ne yorum yapsam diye düşündüm. Önce gerçekten bilog yazmanın ne anlama geleceği beni çok düşündürdü. Kesinlikle laf olsun diye yorum yazmıyoruz. Özel değerleri de paylaşıyoruz. Sevmenin besmelesi karşılıklı güven olduğunu bize uyarmış oldunuz yazınızla. Ben de izninizle bu postu düşmek istedim affınıza sığınarak.

Blog Dostluğu
İsan kendi itibarını düşünüyorsa ağzından çıkan cümlelere dikkat etmek zorundadır. Günlük yazmak gibi blogda da özel sayılabilecek duygu ve düşüncelerinizi yazmak konumunda kalabiliyoruz. Günlük yazmak daha somut oluyor. İsmin cismin ortaya dökülebiliyor. Fakat blog yazmak sanal bir eylemdir. Çünkü rumuzlarla kimlik kullanabiliyoruz. Belki de özel durumların irdelenmesi, farklı kimlik ve kişiliklerden yorum alınmsı, özgürce değerlerin tartışılması ve tartılmsına şahit olabiliyoruz. Adını ve sadını bilmediğimiz, ama yazılarından bir değer olduğu anlaşılan kimliklerin, kişilikleri de aynı zamanda ortaya dökülebiliyor. Bize düşen, iyiniyetli ve gerçekten kulağımıza altın bir küpe olarak takabileceğimiz öğütleri de alabilmiş olmamızdır.

Profösör rumuzuyla burda yazan blogdaş da bir nevi sanal dosttur. Fakat sanal da iyi bir dost olması, reelde kötü bir insan olduğu anlamına gelemez. Zaten buraya yazan blogdaşlar kendinden önce karşısındakini düşünebiliyorsa, karşı taraf bu samimiyeti hissedecektir. Belki de reeldeki arkadaşlardan görmediği iyi niyeti, samimiyeti, yardımlaşmayı, dayanışmayı ve paylşmayı blogdaşlarından görebilecektir. Blog yazarlığı ve blog dostluğu çok önemlidir. Blog yazarlığı ve paylaşımı da önemlidir. Bu bir lütuftur aslında.

Bazen kendini çıkmaz bir sokakta hissedebilirsin, bazen öyle sıkıntılar yaşarsın ki bütün duvarlar üzerine yıkılır. Blog dostluğu seviyeli olduğunda, kendine güven ve huzur gelir. Aşamayacağın ve çözemeyeceğin sorun yoktur aslında. Bütün tılsım buradadır.

Kelimeler Dunyasi dedi ki...

Güvenemediğimiz birini ne kadar sevebiliriz ki ya da güvenilmez birinin seviyorum demesine ne kadar inanaılabilir ki!
Blog arkadaşlığını ben de önemsiyorum.Yazdıklarınıza katılıyorum.Sevgiler..