9 Kasım 2010 Salı

İHBAR EDİYORUM!


Burada hala hayal kurmaya çalışan biri yaşıyor.Hala hayal kurmaya çalışmakla kalmıyor bunların gerçek olabileceğini sanıyor şaşkın.Hala insanlara inanmaya devam ettiğini söyledi, kulaklarımla duydum geçen gün.En büyük suçlarından biri de iyimser kalmaya çalışmak, bu kadar sorun içerisinde.
    Çok yanlışı var çok..Yaşı olmuş bilmem kaç ama kendini çocuk sanıyor.Olur olmaz yerde ve zamanda kahkaha atıveriyor.Dans etmek istiyor şuna bak!Bi de duygusal ki sormayın artık, zırıl zırıl ağlıyor bazen.Densiz ki tam densiz; " biraz nefes almak istiyorum" diyor.
   Hata yapmaya hakkı var sanıyor deli.. Sen büyüdün artık, çocuk değilsin demeye filan da çalışmayın sakın.O,  "istiyorum da istiyorum" diye diretebilir.Neymiş efendim dünyanın acıklı bir yer olduğunu biliyormuş ama gülmeye çalışıyormuş pehh pehh..Safi şımarıklık değil de nedir?
   Tam dayaklık olduğunu da yeni anladım.Sevgi arıyormuş bizimki; onu olduğu gibi kabul eden ve olduğu gibi olan birini sevmek istiyormuş.Akıllanmasını beklemeyin şunun.. Kaç kazık daha yer bu, Allah bilir!
    Ben görevimi yapayım da ihbar edeyim Sayın Yetkili;
    Burada hala yaşama sevincini yitirmemiş, hala umutları olan, hala çocuk kalmaya çalışan, sevgi ve güven isteyen, seven ve hala güvenen biri var..İhbar ediyorum, gereğini yapmanızı dilerim..
İmza:Bir dost (ispiyoncu)

2 yorum:

Profösör dedi ki...

Bugün de bu mimleşme olyını pylvşvyım rdedim. Belki de içinde kırıntılvr bulunabilir. Belki de biraz kafa dığıtmaya vesile olabiliriz...

"Mim" Benim için "Yedi önemli, ya da ilginç şey"

1. Zır zır ağlayan çocuğun kulağına bir şeyler fısıldayarak onun zırrrrrrlamasını anında kesebilirim. Yanaklarında gülücükler başlar.

2. Seversem sevilirim. Döversem dövülürüm. Bir arap atasözünde ifade edildiği gibi yaşarım. "Men dakka dukka" "Çalma kapıyı çalarlar kapını" atasözünü daima dikkate alırım.

3. Terazisi hassas olan dostlarla arkadaşlık kurarım. Onların terazileri patetes soğan tartmayacağına göre; altın ve mücevherat tartacaktır. Dengeli hayat duyarlı ve tutarlı yaşamaktan geçtiğine inanırım.

4. Dokuz karpuzu bir koltukta taşımayı severim. Yazarım, çizerim, canlandırırım.

5. Çocuklarla çocuk, yaşlılarla yaşlı olurum.

6. Mızıka çlmayı severim. Çantamda en az beş on tane mızıka taşırım. Nerede bir sümüklü çocuk görsem ona hediye ederim.

7. Pozitif yaşarım. Müsbet duygular yansıtırım. Organik yaşamayı severim. Pazarda kurtlu elma ararım. Elmanın sağlam yerinden ısırırım. Kurtlu tarafında yaşayan kurtçukların hayatiyetini devam ettirmesini isterim.

Not; Bu "mim" olayı ile bir şey demek isterim. Eski yazıyla yazılmış bazı evrakta önemli yerler için "mim" harfi kullanılmış. Çünkü arap "elif ba" sında "mim" harfi vardır. Acaba diyorum; mühim kelimesinin baş harfi de mim olduğuna göre, mühim'in mim'i mi esas alınmış. Önemli yedi şeyi aklıma gelenleri yazmış oldum. Sürçi lisan ettiysek affola..

Kelimeler Dunyasi dedi ki...

Sizi örnek almaya çalışacağım..Bu yedi prensibi çok sevdim..